f-i-d-e-l-i-o

f-i-d-e-l-i-o
Arkadaşlar, çocuk istismarına karşı çıkmak “internette idam cezası kampanyası yapmakla” olmaz. Hele hele sadece internette kopyala yapıştır ileti paylaşmakla hiç olmaz…
Cinsel dürtü ve davranışlar sadece insanın ilkel doğası ile değil, aynı zamanda toplumsal kültür ve eğitimle de yakından alakalıdır. Bir ülkede toplumsal yapı ve ahlak sistemi çürüyüp yozlaşırken, sadece idam cezası getirmekle çocuk ve kadın istismarı çözüme kavuşamaz.
Toplumsal hayatın ve insan yaşamının her alanında kadın erkek eşitliğini savunacağız. Gerçekleri okumaktan, araştırmaktan, öğrenmekten, gördüğünüz çirkinliklere itiraz etmekten korkmayacağız. Çocukları saptırılmış dinsel inançların maskelediği kötülüklerden korumak da 1 numaralı hayat prensibimiz olacak.
Cumhuriyet’e ve laik düzene sahip çıkacağız her şeyden önce!
Atatürk döneminde neden kimse kadınlara ve çocuklara tecavüz etmeye kalkışamamış, neden Cumhuriyet rejiminde kadın erkek omuz omuza uygarca büyük işler başarmış, Genç Cumhuriyet çocuklarına nasıl sahip çıkmış, önce onun bilincine varacağız! Sonra aslanlar gibi mücadele edip Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkacağız! Kanımızla, canımızla laik demokratik sistemin kadınlara verdiği her türlü hakkı daha da ilerilere taşımanın savaşımını vereceğiz.
“Ben bütün gün AVM’lerde alışveriş yapayım, evimin mobilyamın lüksüne bakayım, tatilde havalı yerlere gideyim, kocamın parasıyla keyif yapıp tüm gün evde magazin programları seyredeyim, sonra sosyal medyada bir kopyala yapıştır ileti paylaşıp çocuk istismarını durdurayım” derseniz sadece avucunuzu yalarsınız. Yarın o derin kötülük gelir sizi de, sizin ve sevdiklerinizin çocuklarını da bulur bir yerlerde. Toplumun ahlaki yapısı ve Laik, Demokratik Cumhuriyet’in erdeme dayanan sistemi bir kere çökerse herkes bunun altında kalır.
Bir gün aniden idam cezası gelince tüm sapıkların ortadan kaybolacağını mı sanıyorsunuz? Rüya aleminde yaşamayalım… Türkiye dışındaki islam ülkelerinin hemen hepsinde idam cezası var, ama 7-8 yaşında çocuklarla evlenmek hemen hepsinde serbest! Yok öyle bir huzur ve güven ortamı dünya tarihinde!
Bir arkadaşım, sosyal ortamda ileti paylaşmakla kalmayıp, bu soruna çözüm bulunması için koşuşturup duruyor, beraberinde ben ve diğer arkadaşlarımız.
“Ben yattığım yerden keyfimi bozmadan ileti paylaşayım, başkaları çalışıp savaşıp benim ve çocuklarımın geleceğini kurtarsın” diyorsak, ileride başımıza gelecek bin türlü felakette bizin de imzamız olacak demektir.
Bu iğrençliklere, “sırf kendi lüksü ve keyfi” için itiraz edip direnmeyen herkes, başımıza gelen her belada pay sahibidir. Kimse kimseyi ve kendisini kandırmasın…
Kaynak:http://f-i-d-e-l-i-o.tumblr.com/

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s